TDK Corporation MLG1005S3N6CTD25
MLG1005S3N6CTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLG1005S3N6CTD25
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.6NH 700MA 200 MOHM
Datasheet Download
MLG1005S3N6CTD25.pdf
Availability of MLG1005S3N6CTD25
QUANTITY
MLG1005S3N6CTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG1005S3N6CTD25
Internal Part NumberEIS-MLG1005S3N6CTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
High Frequency Inductor Family
Other Drawings1005 (0402) Footprint
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance3.6nH
Tolerance±0.2nH
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)200 mOhm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG1005S3N6CTD25
Related LinksMLG1005S, MLG1005S3N6CTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG1005S3N6CTD25 Details Description
Related parts for MLG1005S3N6CTD25
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 3KV X7R 2225 datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN RECPT 84POS 1MM SMD datasheet.pdf
IC CAR RADIO RX AM/FM 32QFN datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48TQFP datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf