TDK Corporation MLG1005S5N1ST000
MLG1005S5N1ST000 picture photo
Mfg. Part Number
MLG1005S5N1ST000
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 5.1NH 600MA 250 MOHM
Datasheet Download
MLG1005S5N1ST000.pdf
Availability of MLG1005S5N1ST000
QUANTITY
MLG1005S5N1ST000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG1005S5N1ST000
Internal Part NumberEIS-MLG1005S5N1ST000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
High Frequency Inductor Family
Other Drawings1005 (0402) Footprint
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMLG
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance5.1nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating600mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)250 mOhm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant4GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG1005S5N1ST000
Related LinksMLG1005S, MLG1005S5N1ST000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG1005S5N1ST000 Details Description
Related parts for MLG1005S5N1ST000
IC CODEC DUAL-CH PROG LP 48-TQFP datasheet.pdf
IC CONFIG MULTI-FUNC GATE 6-XSON datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND GRAY datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X15MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 0.715 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 125MA 5 OHM TH datasheet.pdf
MICRO 21C P 24" WHT JACKS datasheet.pdf
MICRO 31C S 30" YEL FLOAT datasheet.pdf
POWER SUPPLY 2CH 2.3A AC100V datasheet.pdf