TDK Corporation MLG1005SR33HT000
MLG1005SR33HT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLG1005SR33HT000
Brief Description
FIXED IND 330NH 50MA 7 OHM SMD
Datasheet Download
MLG1005SR33HT000.pdf
Availability of MLG1005SR33HT000
QUANTITY
MLG1005SR33HT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG1005SR33HT000
Internal Part NumberEIS-MLG1005SR33HT000
FamilyFixed Inductors
SeriesMLG
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance330nH
Tolerance±3%
Current Rating50mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)7 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant350MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test50MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG1005SR33HT000
Related LinksMLG1005S, MLG1005SR33HT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG1005SR33HT000 Details Description
Related parts for MLG1005SR33HT000
IC REG LDO 8V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
CAP FILM 5100PF 2% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.65K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGE ADAPT CARD-CARD 70POS datasheet.pdf
DISPLAY 565NM GRN NUMERIC 2.3" datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 15A 32VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 1200MM X 400M datasheet.pdf
395233004 + IMPRINTING (49-52) datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 0.0022UF 5% 2000VDC AXI datasheet.pdf