TDK Corporation MLG1608B47NJT000
MLG1608B47NJT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLG1608B47NJT000
Brief Description
FIXED IND 47NH 400MA 600 MOHM
Datasheet Download
MLG1608B47NJT000.pdf
Availability of MLG1608B47NJT000
QUANTITY
MLG1608B47NJT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLG1608B47NJT000
Internal Part NumberEIS-MLG1608B47NJT000
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance47nH
Tolerance±5%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)600 mOhm Max
Q @ Freq14 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.4GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLG1608B47NJT000
Related LinksMLG1608B, MLG1608B47NJT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLG1608B47NJT000 Details Description
Related parts for MLG1608B47NJT000
SNAP LOCK PIN 0.247" NYLON NRTL datasheet.pdf
FUSE CERM 2A 250VAC 125VDC 5X20 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 R/A datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 21 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
CABLE 5M CONNECTOR BOTH ENDS datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
3M 4926 VHB 1.5" CIR - 5/PACK datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
PUNCH UNIT RECT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf