TDK Corporation MLK0603L2N7ST000
MLK0603L2N7ST000 picture photo
Mfg. Part Number
MLK0603L2N7ST000
Brief Description
FIXED IND 2.7NH 300MA 350 MOHM
Datasheet Download
MLK0603L2N7ST000.pdf
Availability of MLK0603L2N7ST000
QUANTITY
MLK0603L2N7ST000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLK0603L2N7ST000
Internal Part NumberEIS-MLK0603L2N7ST000
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance2.7nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating300mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)350 mOhm Max
Q @ Freq6 @ 300MHz
Frequency - Self Resonant8.5GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLK0603L2N7ST000
Related LinksMLK0603L, MLK0603L2N7ST000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLK0603L2N7ST000 Details Description
Related parts for MLK0603L2N7ST000
CONN CABLE CLAMP SZ 19 BLACK datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10V 20% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 94POS datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf
CRYSTAL 33.3333 MHZ 10.0PF SMD datasheet.pdf
2,2UF 450V 10X16MM 105C 3000H datasheet.pdf