TDK Corporation MLK1005S1N0STD25
MLK1005S1N0STD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLK1005S1N0STD25
Brief Description
FIXED IND 1NH 500MA 50 MOHM SMD
Datasheet Download
MLK1005S1N0STD25.pdf
Availability of MLK1005S1N0STD25
QUANTITY
MLK1005S1N0STD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLK1005S1N0STD25
Internal Part NumberEIS-MLK1005S1N0STD25
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLK
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance1nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating500mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Q @ Freq5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant12GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLK1005S1N0STD25
Related LinksMLK1005S, MLK1005S1N0STD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLK1005S1N0STD25 Details Description
Related parts for MLK1005S1N0STD25
RES SMD 40.2 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 WW datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK ISO 16-SOIC datasheet.pdf
IC DMM CIRC 3 3/4 DIG 44-MQFP datasheet.pdf
RES SMD 210 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 49.9KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC COMPARATOR QUAD R-R 14-SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1200V 143A ISOTOP datasheet.pdf
IC FIFO SYNC DL 1024X18 128TQFP datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT RA datasheet.pdf