TDK Corporation MLK1005S6N2STD25
MLK1005S6N2STD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLK1005S6N2STD25
Brief Description
FIXED IND 6.2NH 400MA 350 MOHM
Datasheet Download
MLK1005S6N2STD25.pdf
Availability of MLK1005S6N2STD25
QUANTITY
MLK1005S6N2STD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLK1005S6N2STD25
Internal Part NumberEIS-MLK1005S6N2STD25
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLK
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance6.2nH
Tolerance±0.3nH
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)350 mOhm Max
Q @ Freq7 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant5.6GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLK1005S6N2STD25
Related LinksMLK1005S, MLK1005S6N2STD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLK1005S6N2STD25 Details Description
Related parts for MLK1005S6N2STD25
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES 10K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC DRIVER QUAD 40MHZ HS 16-QSOP datasheet.pdf
HOLE PLUG 2" STEEL datasheet.pdf
KEA POWER ENTRY MODUL 10A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS PIN datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 12COND 20AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf