TDK Corporation MLP2520V3R3MT0S1
MLP2520V3R3MT0S1 picture photo
Mfg. Part Number
MLP2520V3R3MT0S1
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 900MA 200 MOHM
Datasheet Download
MLP2520V3R3MT0S1.pdf
Availability of MLP2520V3R3MT0S1
QUANTITY
MLP2520V3R3MT0S1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLP2520V3R3MT0S1
Internal Part NumberEIS-MLP2520V3R3MT0S1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMLP Series Multilayer Ferrite Power Inductor
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMLP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating900mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)260 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Supplier Device Package1008 (2520 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLP2520V3R3MT0S1
Related LinksMLP2520V, MLP2520V3R3MT0S1 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLP2520V3R3MT0S1 Details Description
Related parts for MLP2520V3R3MT0S1
IC VOLT DETECTOR 0.8V SC-82AB datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
PANEL FRONT 21X19X0.5" GREY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
IC MCU ARM 128KB FLASH 64BGA datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC datasheet.pdf
15000UF 50V 35X40MM 105C 5000H datasheet.pdf