Red Lion Controls MLPS2000
MLPS2000 picture photo
Mfg. Part Number
MLPS2000
Manufacturer
Product Category
Panel Meters - Accessories
Brief Description
OPTION CARD POWER SUP CUB4/5 DT8
Datasheet Download
MLPS2000.pdf
Availability of MLPS2000
QUANTITY
MLPS2000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLPS2000
Internal Part NumberEIS-MLPS2000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelMLPS1/MLPS2.dwg
Standard Package1
Category Industrial Controls, Meters
FamilyPanel Meters - Accessories
Series-
Accessory TypeOption Card, Power Supply
For Use With/Related ProductsCUB4, CUB5, DT8 Series
Specifications24VDC @ 200mA
Includes-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLPS2000
Related LinksMLPS, MLPS2000 Datasheet, Red Lion Controls Distributor
MLPS2000 Details Description
Related parts for MLPS2000
RELAY OPTOMOS 200MA SP-NO 6-DIP datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 1.8V CMOS 5SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 28POS datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 24POS 2.54MM GOLD datasheet.pdf
RND SPACER 0.135" NYLON 21.46MM datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf