| Internal Part Number | EIS-MLT10EH15-LP | |
| Lead Free Status / RoHS Status | ||
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | ||
| Production Status (Lifecycle) | In Production | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 50 | |
| Category | Cables, Wires - Management | |
| Family | Cable Ties and Cable Lacing | |
| Series | Pan-Steel® MLT | |
| Packaging | 50 per Pkg | |
| Wire/Cable Tie Type | Standard, Locking | |
| Bundle Diameter | 10.00" (254.00mm) | |
| Length | 2.99' (911.86mm) | |
| Width | 0.500" (12.70mm) | |