NKK Switches MLW3022-12DF-2A
MLW3022-12DF-2A picture photo
Mfg. Part Number
MLW3022-12DF-2A
Brief Description
SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V
Datasheet Download
MLW3022-12DF-2A.pdf
Availability of MLW3022-12DF-2A
QUANTITY
MLW3022-12DF-2A Order Process
Ship out your order
Specifications of MLW3022-12DF-2A
Internal Part NumberEIS-MLW3022-12DF-2A
PackagingBulk
CircuitDPDT
Switch FunctionOn-On
Current Rating5A (AC), 3A (DC)
Color - Actuator/CapGreen
Actuator MarkingNo Marking
Illumination Type, ColorIncandescent, Green
Illumination Voltage (Nominal)12 VAC
FeaturesEpoxy Sealed Terminals
Panel Cutout DimensionsSquare - 19.20mm²
Operating Temperature-10°C ~ 50°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLW3022-12DF-2A
Related LinksMLW3022, MLW3022-12DF-2A Datasheet, NKK Switches Distributor
MLW3022-12DF-2A Details Description
Related parts for MLW3022-12DF-2A
YOKE CLAMP W/O HOOD 6X6MM datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 3A 16TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 8.06K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
HEADER 10POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 14POS 10.16MM datasheet.pdf
SHIELDED DC MICRO-MIZER datasheet.pdf
CAP TANT 820UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 5.5A 13 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALL MNT PIN datasheet.pdf