NKK Switches MLW3022-18-RB-2A
MLW3022-18-RB-2A picture photo
Mfg. Part Number
MLW3022-18-RB-2A
Brief Description
SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V
Datasheet Download
MLW3022-18-RB-2A.pdf
Availability of MLW3022-18-RB-2A
QUANTITY
MLW3022-18-RB-2A Order Process
Ship out your order
Specifications of MLW3022-18-RB-2A
Internal Part NumberEIS-MLW3022-18-RB-2A
PackagingBulk
CircuitDPDT
Switch FunctionOn-On
Current Rating5A (AC), 3A (DC)
Color - Actuator/CapWhite
Actuator MarkingNo Marking
Illumination Type, ColorIncandescent, White
Illumination Voltage (Nominal)18 VAC
FeaturesEpoxy Sealed Terminals
Panel Cutout DimensionsSquare - 19.20mm²
Operating Temperature-10°C ~ 50°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLW3022-18-RB-2A
Related LinksMLW3022-, MLW3022-18-RB-2A Datasheet, NKK Switches Distributor
MLW3022-18-RB-2A Details Description
Related parts for MLW3022-18-RB-2A
SWITCH ROCKER DPDT 16A 125V datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 22 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC PCI SW 24LANE 6PORT 420-SBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 20V 20% 1206 datasheet.pdf
IC QUAD HALF BRDG TRPL SW 54SOIC datasheet.pdf
RF EVAL FOR BGU7003 datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 1800 UH 25% datasheet.pdf