Melexis MLX90360LDC-ACD-200-RE
MLX90360LDC-ACD-200-RE picture photo
Mfg. Part Number
MLX90360LDC-ACD-200-RE
Datasheet Download
MLX90360LDC-ACD-200-RE.pdf
Availability of MLX90360LDC-ACD-200-RE
QUANTITY
MLX90360LDC-ACD-200-RE Order Process
Ship out your order
Specifications of MLX90360LDC-ACD-200-RE
Internal Part NumberEIS-MLX90360LDC-ACD-200-RE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
SeriesTriaxis®
PackagingTape & Reel (TR)
Sensing Range-
TypeHall Effect Sensor
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Current - Supply15mA
Current - Output (Max)15mA
Output TypeAnalog
Features-
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package8-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLX90360LDC-ACD-200-RE
Related LinksMLX90360LDC, MLX90360LDC-ACD-200-RE Datasheet, Melexis Distributor
MLX90360LDC-ACD-200-RE Details Description
Related parts for MLX90360LDC-ACD-200-RE
MOSFET N-CH 60V 45A TO-220AB datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
BRACKT ANGLE 3300 NI datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
PULL SAFETY SW CABLE MAINTAIN datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf