TDK Corporation MLZ1608A1R0WTD25
MLZ1608A1R0WTD25 picture photo
Mfg. Part Number
MLZ1608A1R0WTD25
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1UH 600MA 195 MOHM SMD
Datasheet Download
MLZ1608A1R0WTD25.pdf
Availability of MLZ1608A1R0WTD25
QUANTITY
MLZ1608A1R0WTD25 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLZ1608A1R0WTD25
Internal Part NumberEIS-MLZ1608A1R0WTD25
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, MLZ
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreFerrite
Inductance1µH
Tolerance±20%
Current Rating600mA
Current - Saturation190mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)195 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test10MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLZ1608A1R0WTD25
Related LinksMLZ1608A, MLZ1608A1R0WTD25 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLZ1608A1R0WTD25 Details Description
Related parts for MLZ1608A1R0WTD25
RES ARRAY 13 RES 6.8K OHM 14SOIC datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.048V SC70 datasheet.pdf
CONN SOCKET FPC .4MM 38POS SMD datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK K OS 4KW datasheet.pdf
T8358D TERMINATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 698 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
HD 38999 19C 19#23 PIN RECP datasheet.pdf
3300UF 35V 18X35MM 105C 4000H datasheet.pdf