TDK Corporation MLZ2012A1R5WT000
MLZ2012A1R5WT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLZ2012A1R5WT000
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 750MA 130 MOHM
Datasheet Download
MLZ2012A1R5WT000.pdf
Availability of MLZ2012A1R5WT000
QUANTITY
MLZ2012A1R5WT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLZ2012A1R5WT000
Internal Part NumberEIS-MLZ2012A1R5WT000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMLZ
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±20%
Current Rating750mA
Current - Saturation250mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)169 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant140MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test10MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.041" (1.05mm)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLZ2012A1R5WT000
Related LinksMLZ2012A, MLZ2012A1R5WT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLZ2012A1R5WT000 Details Description
Related parts for MLZ2012A1R5WT000
BACKSHELL 37POS Q-LOCK MET PLAS datasheet.pdf
Connector Plug USB - micro A 2.0 5 Position Free Hanging (In-Line) datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
CAP CER 8.4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
RND SPACER 0.091" NYLON 23.75MM datasheet.pdf
RES 1.59K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIN-SIGNAL HARBUS64-160FP-5-17 0 datasheet.pdf
CAP CER 4.4PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
OSC MEMS 74.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS PIN datasheet.pdf