TDK Corporation MLZ2012A2R2M
MLZ2012A2R2M picture photo
Mfg. Part Number
MLZ2012A2R2M
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 650MA 150 MOHM
Datasheet Download
MLZ2012A2R2M.pdf
Availability of MLZ2012A2R2M
QUANTITY
MLZ2012A2R2M Order Process
Ship out your order
Specifications of MLZ2012A2R2M
Internal Part NumberEIS-MLZ2012A2R2M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMLZ
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±20%
Current Rating650mA
Current - Saturation210mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)150 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant100MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test10MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.041" (1.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLZ2012A2R2M
Related LinksMLZ201, MLZ2012A2R2M Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLZ2012A2R2M Details Description
Related parts for MLZ2012A2R2M
Connector Receptacle 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 243UF 125V QC TERM datasheet.pdf
TRANS NPN 20V 4.5A 3-DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.02% 1/10W 0805 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
LED ASSY 0.200" 3MM RED DIFF 2LD datasheet.pdf