TDK Corporation MLZ2012A3R3WT000
MLZ2012A3R3WT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLZ2012A3R3WT000
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 3.3UH 450MA 340 MOHM
Datasheet Download
MLZ2012A3R3WT000.pdf
Availability of MLZ2012A3R3WT000
QUANTITY
MLZ2012A3R3WT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLZ2012A3R3WT000
Internal Part NumberEIS-MLZ2012A3R3WT000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMLZ
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreFerrite
Inductance3.3µH
Tolerance±20%
Current Rating450mA
Current - Saturation200mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)442 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant90MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test10MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.041" (1.05mm)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLZ2012A3R3WT000
Related LinksMLZ2012A, MLZ2012A3R3WT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLZ2012A3R3WT000 Details Description
Related parts for MLZ2012A3R3WT000
RECT BRIDGE GPP 50V 1A DF-M datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 180V 12.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
PIN MICRO .095"L SOLDER MNT AU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 10POS PIN datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 100V 8A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf