TDK Corporation MLZ2012M100HT000
MLZ2012M100HT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLZ2012M100HT000
Brief Description
FIXED IND 10UH 300MA 680 MOHM
Datasheet Download
MLZ2012M100HT000.pdf
Availability of MLZ2012M100HT000
QUANTITY
MLZ2012M100HT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLZ2012M100HT000
Internal Part NumberEIS-MLZ2012M100HT000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating300mA
Current - Saturation200mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)884 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLZ2012M100HT000
Related LinksMLZ2012M, MLZ2012M100HT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLZ2012M100HT000 Details Description
Related parts for MLZ2012M100HT000
CAP CER 2200PF 10V X5R 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC CNTRLR PWR SUP QUAD 32TQFN datasheet.pdf
ENCODER 12MM ROTARY TOP ADJUST datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
RES 200K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 150 OHM 0.3W 1% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf