TDK Corporation MLZ2012M150WT000
MLZ2012M150WT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLZ2012M150WT000
Brief Description
FIXED IND 15UH 250MA 950 MOHM
Datasheet Download
MLZ2012M150WT000.pdf
Availability of MLZ2012M150WT000
QUANTITY
MLZ2012M150WT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLZ2012M150WT000
Internal Part NumberEIS-MLZ2012M150WT000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMLZ
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating250mA
Current - Saturation120mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.235 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant40MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLZ2012M150WT000
Related LinksMLZ2012M, MLZ2012M150WT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLZ2012M150WT000 Details Description
Related parts for MLZ2012M150WT000
SWITCH SIDE ACT GOLD 6 SEC 50V datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 30POS 30AU datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 900MA 140 MOHM datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
LED PWR SUP YELLOW CLEAR 3MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN ATTACHED FLEXIBLE CABLE 5M datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 4PVH 8COL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 5POS .050 THRUHOLE datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 6W datasheet.pdf