TDK Corporation MLZ2012M1R5HT000
MLZ2012M1R5HT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLZ2012M1R5HT000
Brief Description
FIXED IND 1.5UH 700MA 140 MOHM
Datasheet Download
MLZ2012M1R5HT000.pdf
Availability of MLZ2012M1R5HT000
QUANTITY
MLZ2012M1R5HT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLZ2012M1R5HT000
Internal Part NumberEIS-MLZ2012M1R5HT000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Material - CoreFerrite
Inductance1.5µH
Tolerance±20%
Current Rating700mA
Current - Saturation550mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)182 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLZ2012M1R5HT000
Related LinksMLZ2012M, MLZ2012M1R5HT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLZ2012M1R5HT000 Details Description
Related parts for MLZ2012M1R5HT000
TRANSISTOR NPN 1GHZ M13 datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 576 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 1.47K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 499 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 250MA 240VAC 80VDC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3.5A 8DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf