TDK Corporation MLZ2012M220WT000
MLZ2012M220WT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLZ2012M220WT000
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22UH 220MA 2 OHM SMD
Datasheet Download
MLZ2012M220WT000.pdf
Availability of MLZ2012M220WT000
QUANTITY
MLZ2012M220WT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLZ2012M220WT000
Internal Part NumberEIS-MLZ2012M220WT000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMLZ
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating220mA
Current - Saturation60mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2.6 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.057" (1.45mm)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLZ2012M220WT000
Related LinksMLZ2012M, MLZ2012M220WT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLZ2012M220WT000 Details Description
Related parts for MLZ2012M220WT000
FAN TRAY 483X211MM 24VDC datasheet.pdf
TERM BLK W/LED DL LL GND 140-250 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:9 750MHZ 32LQFP datasheet.pdf
IC UP SUPERVISOR W/WDT 8-TSSOP datasheet.pdf
CAP MICA 2200PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 25A 48V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES SMD 10.4K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf