TDK Corporation MLZ2012M2R2HT000
MLZ2012M2R2HT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLZ2012M2R2HT000
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 600MA 160 MOHM
Datasheet Download
MLZ2012M2R2HT000.pdf
Availability of MLZ2012M2R2HT000
QUANTITY
MLZ2012M2R2HT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLZ2012M2R2HT000
Internal Part NumberEIS-MLZ2012M2R2HT000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±20%
Current Rating600mA
Current - Saturation400mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)208 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant100MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.041" (1.05mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLZ2012M2R2HT000
Related LinksMLZ2012M, MLZ2012M2R2HT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLZ2012M2R2HT000 Details Description
Related parts for MLZ2012M2R2HT000
DIODE GEN PURP 800V 3A DO201AD datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 300MA 1.608 OHM datasheet.pdf
DIN RA HEADER F datasheet.pdf
CAP CER 3PF 150V 0606 datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT FEMALE 5POLE SLD CUP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 2.5V 87.5W 35A datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf