TDK Corporation MLZ2012M330WT000
MLZ2012M330WT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLZ2012M330WT000
Brief Description
FIXED IND 33UH 190MA 2.6 OHM SMD
Datasheet Download
MLZ2012M330WT000.pdf
Availability of MLZ2012M330WT000
QUANTITY
MLZ2012M330WT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLZ2012M330WT000
Internal Part NumberEIS-MLZ2012M330WT000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSMD Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating190mA
Current - Saturation55mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)3.38 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLZ2012M330WT000
Related LinksMLZ2012M, MLZ2012M330WT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLZ2012M330WT000 Details Description
Related parts for MLZ2012M330WT000
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 20% 2312 datasheet.pdf
IC FPGA 114 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 4A TP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM MFP14S datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 3000W datasheet.pdf
CONN HDR 35POS 2MM T/H datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 1.8V EXT 8UDFN datasheet.pdf