TDK Corporation MLZ2012M470WT000
MLZ2012M470WT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLZ2012M470WT000
Brief Description
FIXED IND 47UH 170MA 3.7 OHM SMD
Datasheet Download
MLZ2012M470WT000.pdf
Availability of MLZ2012M470WT000
QUANTITY
MLZ2012M470WT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLZ2012M470WT000
Internal Part NumberEIS-MLZ2012M470WT000
Standard Package2,000
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±20%
Current Rating170mA
Current - Saturation50mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)4.81 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant20MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLZ2012M470WT000
Related LinksMLZ2012M, MLZ2012M470WT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLZ2012M470WT000 Details Description
Related parts for MLZ2012M470WT000
DIODE ZENER 6.2V 100MW VMD2 datasheet.pdf
CAP CER 1.2UF 100V X7R 2220 datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCTS datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 3KV RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
BIT NAILEATER 1-1/4" X 7.62 datasheet.pdf
WR-MPC3 POWER CONNECTOR 5POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 13POS .050 THRUHL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
MICRO 25C P 12" WHT FLOAT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf