TDK Corporation MLZ2012N100LT000
MLZ2012N100LT000 picture photo
Mfg. Part Number
MLZ2012N100LT000
Brief Description
FIXED IND 10UH 500MA 300 MOHM
Datasheet Download
MLZ2012N100LT000.pdf
Availability of MLZ2012N100LT000
QUANTITY
MLZ2012N100LT000 Order Process
Ship out your order
Specifications of MLZ2012N100LT000
Internal Part NumberEIS-MLZ2012N100LT000
Standard Package2,000
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±20%
Current Rating500mA
Current - Saturation110mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)390 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant50MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MLZ2012N100LT000
Related LinksMLZ2012N, MLZ2012N100LT000 Datasheet, TDK Corporation Distributor
MLZ2012N100LT000 Details Description
Related parts for MLZ2012N100LT000
CONN POWER ENTRY SNAPIN 250V datasheet.pdf
RES 10 OHM 70W 5% TO247 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1.5A DO214AA datasheet.pdf
LED MIDGET FLANGE BASE 14V RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
Z TYPE WIRE PUSH ON WIRE MARKER datasheet.pdf
CONN HDR 70POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 1W MELF DO213AB datasheet.pdf
26 MODII HDR DRST SHRD .100CL datasheet.pdf
BCP-508-14 BK datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf