Fairchild Semiconductor MM3Z22VB
MM3Z22VB picture photo
Mfg. Part Number
MM3Z22VB
Brief Description
DIODE ZENER 22V 200MW SOD323F
Datasheet Download
MM3Z22VB.pdf
Availability of MM3Z22VB
QUANTITY
MM3Z22VB Order Process
Ship out your order
Specifications of MM3Z22VB
Internal Part NumberEIS-MM3Z22VB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationSOD323F Material 16/Apr/2013
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)22V
Tolerance±2%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)51 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr45nA @ 15.4V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-90, SOD-323F
Supplier Device PackageSOD-323F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MM3Z22VB
Related LinksMM3Z, MM3Z22VB Datasheet, Fairchild Semiconductor Distributor
MM3Z22VB Details Description
Related parts for MM3Z22VB
IC DC/DC CNTRLR QUAD OUT 64-TQFP datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
THERMAL PAD .009" TO-18 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 2W SMBJ datasheet.pdf