ON Semiconductor MM3Z2V4ST1G
MM3Z2V4ST1G picture photo
Mfg. Part Number
MM3Z2V4ST1G
Brief Description
DIODE ZENER 2.4V 200MW SOD323
Datasheet Download
MM3Z2V4ST1G.pdf
Availability of MM3Z2V4ST1G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MM3Z2V4ST1G Order Process
Ship out your order
Specifications of MM3Z2V4ST1G
Internal Part NumberEIS-MM3Z2V4ST1G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 02/Jan/2007
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)2.4V
Tolerance±4%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)100 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr120µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-76, SOD-323
Supplier Device PackageSOD-323
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MM3Z2V4ST1G
Related LinksMM3Z2, MM3Z2V4ST1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MM3Z2V4ST1G Details Description
Related parts for MM3Z2V4ST1G
RES SMD 33K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SRAM 512KBIT 25NS 84PGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CABLE LOOM FOR TMCM-1181 datasheet.pdf
SSD EM-MLC 60GB SATA II 2.5" datasheet.pdf
IC REDRIVER 8CH LBGA datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
8200UF 25V 22X35 datasheet.pdf