Fairchild Semiconductor MM3Z33VB
MM3Z33VB picture photo
Mfg. Part Number
MM3Z33VB
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 33V 200MW SOD323F
Datasheet Download
MM3Z33VB.pdf
Availability of MM3Z33VB
QUANTITY
MM3Z33VB Order Process
Ship out your order
Specifications of MM3Z33VB
Internal Part NumberEIS-MM3Z33VB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationSOD323F Material 16/Apr/2013
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)33V
Tolerance±2%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)75 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr45nA @ 23V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-90, SOD-323F
Supplier Device PackageSOD-323F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MM3Z33VB
Related LinksMM3Z, MM3Z33VB Datasheet, Fairchild Semiconductor Distributor
MM3Z33VB Details Description
Related parts for MM3Z33VB
MARKER TIE WRAP MIN FR NAT 3.9" datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 15POS 2.5MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN SOCKET 26-22AWG MINI-UMNL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
508 TB PLU PLU W/F LOW datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
100UF 200V 16X31.5 105C RAD datasheet.pdf