ON Semiconductor MM3Z3V3T1
MM3Z3V3T1 picture photo
Mfg. Part Number
MM3Z3V3T1
Brief Description
DIODE ZENER 3.3V 200MW SOD323
Datasheet Download
MM3Z3V3T1.pdf
Availability of MM3Z3V3T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MM3Z3V3T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MM3Z3V3T1
Internal Part NumberEIS-MM3Z3V3T1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 30/Jun/2006
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.3V
Tolerance±6%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)95 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr5µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-76, SOD-323
Supplier Device PackageSOD-323
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MM3Z3V3T1
Related LinksMM3Z, MM3Z3V3T1 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MM3Z3V3T1 Details Description
Related parts for MM3Z3V3T1
SIDACTOR 25V 400A DO-214AA datasheet.pdf
DEKAFIX GW 5 MARKED 52 50/CD datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 6.3V 20% 2312 datasheet.pdf
RES SMD 8.06K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 20% 1411 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf