Fairchild Semiconductor MM3Z3V9B
MM3Z3V9B picture photo
Mfg. Part Number
MM3Z3V9B
Brief Description
DIODE ZENER 3.9V 200MW SOD323F
Datasheet Download
MM3Z3V9B.pdf
Availability of MM3Z3V9B
QUANTITY
MM3Z3V9B Order Process
Ship out your order
Specifications of MM3Z3V9B
Internal Part NumberEIS-MM3Z3V9B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationSOD323F Material 16/Apr/2013
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.9V
Tolerance±2%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)84 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr2.7µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-90, SOD-323F
Supplier Device PackageSOD-323F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MM3Z3V9B
Related LinksMM3Z, MM3Z3V9B Datasheet, Fairchild Semiconductor Distributor
MM3Z3V9B Details Description
Related parts for MM3Z3V9B
CAP MICA 18PF 5% 500V 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20-2B 4-20MA datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG BLACK 2500' datasheet.pdf
RES 120 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 332 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 57.96VC P600 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
750 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
RES SMD 25.5KOHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC MEMS 250.0000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf