Fairchild Semiconductor MM3Z3V9B
MM3Z3V9B picture photo
Mfg. Part Number
MM3Z3V9B
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 3.9V 200MW SOD323F
Datasheet Download
MM3Z3V9B.pdf
Availability of MM3Z3V9B
QUANTITY
MM3Z3V9B Order Process
Ship out your order
Specifications of MM3Z3V9B
Internal Part NumberEIS-MM3Z3V9B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationSOD323F Material 16/Apr/2013
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.9V
Tolerance±2%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)84 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr2.7µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1V @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C