ON Semiconductor MM3Z5V1ST1G
MM3Z5V1ST1G picture photo
Mfg. Part Number
MM3Z5V1ST1G
Brief Description
DIODE ZENER 5.1V 300MW SOD323
Datasheet Download
MM3Z5V1ST1G.pdf
Availability of MM3Z5V1ST1G
QUANTITY
MM3Z5V1ST1G Order Process
Ship out your order
Specifications of MM3Z5V1ST1G
Internal Part NumberEIS-MM3Z5V1ST1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire 08/Jun/2009
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)5.1V
Tolerance±2%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)60 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr2µA @ 2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-76, SOD-323
Supplier Device PackageSOD-323
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MM3Z5V1ST1G
Related LinksMM3Z5, MM3Z5V1ST1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MM3Z5V1ST1G Details Description
Related parts for MM3Z5V1ST1G
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 24DIP datasheet.pdf
RES 910 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARD EDGE 12POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
SWITCH DISCONN NON-FUSE 2000A datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 20ppm 18pF 35 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 10V NP0 0201 datasheet.pdf
105 W 100FT 16-3-SO 1447 datasheet.pdf
FIXED IND 120MH 13.5MA 900 OHM datasheet.pdf
OSC VCTCXO 12.8MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf