ON Semiconductor MM3Z5V1T1G
MM3Z5V1T1G picture photo
Mfg. Part Number
MM3Z5V1T1G
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 5.1V 300MW SOD323
Datasheet Download
MM3Z5V1T1G.pdf
Availability of MM3Z5V1T1G
QUANTITY
MM3Z5V1T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of MM3Z5V1T1G
Internal Part NumberEIS-MM3Z5V1T1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire 08/Jun/2009
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)5.1V
Tolerance±6%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)60 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr2µA @ 2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-76, SOD-323
Supplier Device PackageSOD-323
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MM3Z5V1T1G
Related LinksMM3Z5, MM3Z5V1T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MM3Z5V1T1G Details Description
Related parts for MM3Z5V1T1G
CONN MMCX JACK GANG 8POS PCB datasheet.pdf
IC SRAM NONVOLATILE CNTRLR 8SOIC datasheet.pdf
RES 232K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK KEY 100W datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 24K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
MODULE ME 8MB SDRAM 2MB FLASH datasheet.pdf
RES SMD 3.05K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SBR 150V 5A TO262 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 150MHZ 6-CLCC datasheet.pdf