ON Semiconductor MM5Z3V3T1G
MM5Z3V3T1G picture photo
Mfg. Part Number
MM5Z3V3T1G
Brief Description
DIODE ZENER 3.3V 200MW SOD523
Datasheet Download
MM5Z3V3T1G.pdf
Availability of MM5Z3V3T1G
QUANTITY
MM5Z3V3T1G Order Process
Ship out your order
Specifications of MM5Z3V3T1G
Internal Part NumberEIS-MM5Z3V3T1G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationCopper Wire 19/May/2010
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.3V
Tolerance±6%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)95 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr5µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MM5Z3V3T1G
Related LinksMM5Z3, MM5Z3V3T1G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MM5Z3V3T1G Details Description
Related parts for MM5Z3V3T1G
TRANS PNP 60V 3A TO220AB datasheet.pdf
POT 100 OHM 1/2W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
IC EEPROM 128BIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 30 OHM 5% 175W datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
RES 51 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 48 I/O 63WLCSP datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 305 TYPE D 12POS datasheet.pdf