ON Semiconductor MM5Z3V9T1
MM5Z3V9T1 picture photo
Mfg. Part Number
MM5Z3V9T1
Brief Description
DIODE ZENER 3.9V 200MW SOD523
Datasheet Download
MM5Z3V9T1.pdf
Availability of MM5Z3V9T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MM5Z3V9T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MM5Z3V9T1
Internal Part NumberEIS-MM5Z3V9T1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 06/Oct/2006
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.9V
Tolerance±5%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)90 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr3µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MM5Z3V9T1
Related LinksMM5Z, MM5Z3V9T1 Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MM5Z3V9T1 Details Description
Related parts for MM5Z3V9T1
RES SMD 210K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V X8R 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 160KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 111MA 5.72 OHM datasheet.pdf
RES 21K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 2.97A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.15W EMT5 datasheet.pdf