Vishay/Beyschlag MMA02040C1800FB300
MMA02040C1800FB300 picture photo
Mfg. Part Number
MMA02040C1800FB300
Brief Description
RES SMD 180 OHM 1% 0.4W 0204
Datasheet Download
MMA02040C1800FB300.pdf
Availability of MMA02040C1800FB300
QUANTITY
MMA02040C1800FB300 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMA02040C1800FB300
Internal Part NumberEIS-MMA02040C1800FB300
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMM-HV Professional High Voltage Thin-Film MELF Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device Package0204
Size / Dimension0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMA02040C1800FB300
Related LinksMMA02040C, MMA02040C1800FB300 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MMA02040C1800FB300 Details Description
Related parts for MMA02040C1800FB300
RES ARRAY 7 RES 39 OHM 8SIP datasheet.pdf
RES 232K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP VGA 90MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 1% 7.5W datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B 24DHVQFN datasheet.pdf
TVS DIODE 256VWM 414VC SMA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR SHDR R/A GOLD 16POS datasheet.pdf
RES 69.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf