Vishay/Beyschlag MMA02040C9099FB300
MMA02040C9099FB300 picture photo
Mfg. Part Number
MMA02040C9099FB300
Brief Description
RES SMD 90.9 OHM 1% 0.4W 0204
Datasheet Download
MMA02040C9099FB300.pdf
Availability of MMA02040C9099FB300
QUANTITY
MMA02040C9099FB300 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMA02040C9099FB300
Internal Part NumberEIS-MMA02040C9099FB300
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)90.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0204
Supplier Device Package0204
Size / Dimension0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMA02040C9099FB300
Related LinksMMA02040C, MMA02040C9099FB300 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MMA02040C9099FB300 Details Description
Related parts for MMA02040C9099FB300
IC OPAMP GP 16MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS 1/8 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
PANEL FRONT 19X7X0.13" GREY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
RES 392K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Header 36 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 53POS CABLE PIN datasheet.pdf
CRIMPER INSULATION OVERLAP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 65W datasheet.pdf