Vishay/Dale MMA25-018
MMA25-018 picture photo
Mfg. Part Number
MMA25-018
Brief Description
CONN RACK/PANEL 18POS 5A
Datasheet Download
MMA25-018.pdf
Availability of MMA25-018
QUANTITY
MMA25-018 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMA25-018
Internal Part NumberEIS-MMA25-018
Connector StyleRack and Panel
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows4
Number of Columns-
Mounting TypePanel Mount
TerminationSolder Cup
Contact Layout, Typical-
Features-
ColorGreen
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMA25-018
Related LinksMMA2, MMA25-018 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
MMA25-018 Details Description
Related parts for MMA25-018
RES 35 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH MINI SPDT 21A HINGE LEVER datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 05VOUT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 6V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS SKT datasheet.pdf
INSERT PAG.M0.8 FOR 8LV datasheet.pdf
IC OSC VCXO 176.8382MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
3 ROW VERTICAL HEADER PRESS datasheet.pdf
DSUB SCREW LOCK datasheet.pdf
CTV 11C 2#20 9#10 SKT RECP datasheet.pdf
SWITCH SELECT SPST-NO 10A 120V datasheet.pdf