Vishay/Dale MMA25-0261S1
MMA25-0261S1 picture photo
Mfg. Part Number
MMA25-0261S1
Brief Description
CONN RACK/PANEL 26POS 5A
Datasheet Download
MMA25-0261S1.pdf
Availability of MMA25-0261S1
QUANTITY
MMA25-0261S1 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMA25-0261S1
Internal Part NumberEIS-MMA25-0261S1
Connector StyleRack and Panel
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch-
Number of Rows3
Number of Columns-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
TerminationSolder Cup
Contact Layout, Typical-
FeaturesScrewlocks
ColorGreen
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMA25-0261S1
Related LinksMMA25-, MMA25-0261S1 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
MMA25-0261S1 Details Description
Related parts for MMA25-0261S1
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4DIP datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 55A TO-220F datasheet.pdf