Vishay/Beyschlag MMB02070C1330FB700
MMB02070C1330FB700 picture photo
Mfg. Part Number
MMB02070C1330FB700
Brief Description
RES SMD 133 OHM 1% 1W 0207
Datasheet Download
MMB02070C1330FB700.pdf
Availability of MMB02070C1330FB700
QUANTITY
MMB02070C1330FB700 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMB02070C1330FB700
Internal Part NumberEIS-MMB02070C1330FB700
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMM-HV Professional High Voltage Thin-Film MELF Resistors
Standard Package7,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMB02070C1330FB700
Related LinksMMB02070C, MMB02070C1330FB700 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MMB02070C1330FB700 Details Description
Related parts for MMB02070C1330FB700
IC OPAMP GP 2.8MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SWABS FOAM TIPS 6 3/4" LONG 1=50 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 52KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS W/PIN BOX datasheet.pdf
CABLE 4COND 12AWG GRY SHLD 1000' datasheet.pdf
IDC PROTECTOR 3POS 24AWG datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 3W datasheet.pdf
DSUB PIN RR RELEASE CNTCT datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
FUSE FAST ACTING CUBE 100A datasheet.pdf