Vishay/Beyschlag MMB02070C2261FB700
MMB02070C2261FB700 picture photo
Mfg. Part Number
MMB02070C2261FB700
Brief Description
RES SMD 2.26K OHM 1% 1W 0207
Datasheet Download
MMB02070C2261FB700.pdf
Availability of MMB02070C2261FB700
QUANTITY
MMB02070C2261FB700 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMB02070C2261FB700
Internal Part NumberEIS-MMB02070C2261FB700
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMM-HV Professional High Voltage Thin-Film MELF Resistors
Standard Package7,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.26k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMB02070C2261FB700
Related LinksMMB02070C, MMB02070C2261FB700 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MMB02070C2261FB700 Details Description
Related parts for MMB02070C2261FB700
IC CLK GEN /2 /4/6 5/3.3V 20SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC VOLT-LEVEL TRANSLATOR SM8 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 0.464 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 90 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
HMI DUAL-TASK, HIGH SPD, 4 CMR datasheet.pdf
CAP TANT 1.8UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
2.5 kV Isolated RS-485 Transceivers with Integrated Transformer Driver IC datasheet.pdf