Vishay/Beyschlag MMB02070C2550FB200
MMB02070C2550FB200 picture photo
Mfg. Part Number
MMB02070C2550FB200
Brief Description
RES SMD 255 OHM 1% 1W 0207
Datasheet Download
MMB02070C2550FB200.pdf
Availability of MMB02070C2550FB200
QUANTITY
MMB02070C2550FB200 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMB02070C2550FB200
Internal Part NumberEIS-MMB02070C2550FB200
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)255
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMB02070C2550FB200
Related LinksMMB02070C, MMB02070C2550FB200 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MMB02070C2550FB200 Details Description
Related parts for MMB02070C2550FB200
SENS OPTO SLOT 3.18MM TRANS THRU datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 5.6K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CABLE 3COND 14AWG GRAY 500' datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.81A 90 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 445MA 700 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 200OHM 0.05% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
IC ENHANCED OSCILLATOR 10-PIN datasheet.pdf
STANDARD TIMER HOUSING MK II datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 25MA 20V datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 5% 630VDC datasheet.pdf