Vishay/Beyschlag MMB02070C2550FB700
MMB02070C2550FB700 picture photo
Mfg. Part Number
MMB02070C2550FB700
Brief Description
RES SMD 255 OHM 1% 1W 0207
Datasheet Download
MMB02070C2550FB700.pdf
Availability of MMB02070C2550FB700
QUANTITY
MMB02070C2550FB700 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMB02070C2550FB700
Internal Part NumberEIS-MMB02070C2550FB700
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMM-HV Professional High Voltage Thin-Film MELF Resistors
Standard Package7,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)255
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMB02070C2550FB700
Related LinksMMB02070C, MMB02070C2550FB700 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MMB02070C2550FB700 Details Description
Related parts for MMB02070C2550FB700
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14TSSOP datasheet.pdf
LENS TIR 20MM ELLIPT ORTHOGONAL datasheet.pdf
RES 28 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 33.2KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 63POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
MODEM XBEE 900HP 200K RS-232 AUS datasheet.pdf
CAP FILM 8.2NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf