Vishay/Beyschlag MMB02070C2670FB700
MMB02070C2670FB700 picture photo
Mfg. Part Number
MMB02070C2670FB700
Brief Description
RES SMD 267 OHM 1% 1W 0207
Datasheet Download
MMB02070C2670FB700.pdf
Availability of MMB02070C2670FB700
QUANTITY
MMB02070C2670FB700 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMB02070C2670FB700
Internal Part NumberEIS-MMB02070C2670FB700
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMM-HV Professional High Voltage Thin-Film MELF Resistors
Standard Package7,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMB02070C2670FB700
Related LinksMMB02070C, MMB02070C2670FB700 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MMB02070C2670FB700 Details Description
Related parts for MMB02070C2670FB700
CONN HSG RCPT 21POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 200V SCREW datasheet.pdf
FISHTAPE REPLCMNT-STEEL-240' datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 208QFP datasheet.pdf
CABLE 16POS .100 JUMPER 3.125 IN datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
RES 6.49M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf