Vishay/Beyschlag MMB02070C3013FB200
MMB02070C3013FB200 picture photo
Mfg. Part Number
MMB02070C3013FB200
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 301K OHM 1% 1W 0207
Datasheet Download
MMB02070C3013FB200.pdf
Availability of MMB02070C3013FB200
QUANTITY
MMB02070C3013FB200 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMB02070C3013FB200
Internal Part NumberEIS-MMB02070C3013FB200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMM-HV Professional High Voltage Thin-Film MELF Resistors
Standard Package2,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesMMB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMB02070C3013FB200
Related LinksMMB02070C, MMB02070C3013FB200 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MMB02070C3013FB200 Details Description
Related parts for MMB02070C3013FB200
CONN HEADER .100 DUAL R/A 34POS datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
RES 4 OHM 15W 1% TO220 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 1.87K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP POLYMER 270UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
IC DAC 8BIT OCTAL VOUT 14-DFN datasheet.pdf
CA,62.5,12F,OFNP,MPO datasheet.pdf
PWR SUP MOD 100-120/200-240VAC datasheet.pdf
IC ROSA GEN II 40KM NEC F10013 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS SKT CRIMP datasheet.pdf