Vishay/Beyschlag MMB02070C3920FB200
MMB02070C3920FB200 picture photo
Mfg. Part Number
MMB02070C3920FB200
Brief Description
RES SMD 392 OHM 1% 1W 0207
Datasheet Download
MMB02070C3920FB200.pdf
Availability of MMB02070C3920FB200
QUANTITY
MMB02070C3920FB200 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMB02070C3920FB200
Internal Part NumberEIS-MMB02070C3920FB200
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMB02070C3920FB200
Related LinksMMB02070C, MMB02070C3920FB200 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MMB02070C3920FB200 Details Description
Related parts for MMB02070C3920FB200
CAP FILM 0.12UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 680K OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.063" NYLON 22MM datasheet.pdf
RES 82K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf