Vishay/Beyschlag MMB02070C4759FB200
MMB02070C4759FB200 picture photo
Mfg. Part Number
MMB02070C4759FB200
Brief Description
RES SMD 47.5 OHM 1% 1W 0207
Datasheet Download
MMB02070C4759FB200.pdf
Availability of MMB02070C4759FB200
QUANTITY
MMB02070C4759FB200 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMB02070C4759FB200
Internal Part NumberEIS-MMB02070C4759FB200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMM-HV Professional High Voltage Thin-Film MELF Resistors
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMB02070C4759FB200
Related LinksMMB02070C, MMB02070C4759FB200 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MMB02070C4759FB200 Details Description
Related parts for MMB02070C4759FB200
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 2.7K OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES 19.8K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE MOD COIL 8COND 7' PRE-CUT datasheet.pdf
RES SMD 61.9 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 3.3V datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 115VAC WIRE datasheet.pdf