Vishay/Beyschlag MMB02070C5909FB200
MMB02070C5909FB200 picture photo
Mfg. Part Number
MMB02070C5909FB200
Brief Description
RES SMD 59 OHM 1% 1W 0207
Datasheet Download
MMB02070C5909FB200.pdf
Availability of MMB02070C5909FB200
QUANTITY
MMB02070C5909FB200 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMB02070C5909FB200
Internal Part NumberEIS-MMB02070C5909FB200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMM-HV Professional High Voltage Thin-Film MELF Resistors
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)59
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMB02070C5909FB200
Related LinksMMB02070C, MMB02070C5909FB200 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MMB02070C5909FB200 Details Description
Related parts for MMB02070C5909FB200
Connector Receptacle 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
RES SMD 51.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 56000UF 100V SCREW datasheet.pdf
TVS DIODE 40VWM 71.4VC SMB datasheet.pdf
IC DAC 10BIT DL SPI I2C TSOT23-8 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .1" T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
SVZ 7.62HP/07/180FC SN BK BX datasheet.pdf
750 TB SP CLA DIP SOLDER datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf