Vishay/Beyschlag MMB02070C6341FB200
MMB02070C6341FB200 picture photo
Mfg. Part Number
MMB02070C6341FB200
Brief Description
RES SMD 6.34K OHM 1% 1W 0207
Datasheet Download
MMB02070C6341FB200.pdf
Availability of MMB02070C6341FB200
QUANTITY
MMB02070C6341FB200 Order Process
Ship out your order
Specifications of MMB02070C6341FB200
Internal Part NumberEIS-MMB02070C6341FB200
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMB02070C6341FB200
Related LinksMMB02070C, MMB02070C6341FB200 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
MMB02070C6341FB200 Details Description
Related parts for MMB02070C6341FB200
RES 240 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY DETECT HF SOT-363 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 16V X5R 1206 datasheet.pdf
CONN BOOT HOODED FOR RJ45 PLUGS datasheet.pdf
RES SMD 191K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
RND SPACER 0.047" NYLON 21.84MM datasheet.pdf
Connector Socket 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 119.39 OHM 0.6W 0.005% RAD datasheet.pdf
MICRO 25C P 6" WHT FLOAT NI datasheet.pdf
CAP CER 2PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf