ON Semiconductor MMBTH10LT3G
MMBTH10LT3G picture photo
Mfg. Part Number
MMBTH10LT3G
Manufacturer
Product Category
RF Transistors (BJT)
Brief Description
TRANS VHF/UHF NPN 25V SOT23
Datasheet Download
MMBTH10LT3G.pdf
Availability of MMBTH10LT3G
QUANTITY
MMBTH10LT3G Order Process
Ship out your order
Specifications of MMBTH10LT3G
Internal Part NumberEIS-MMBTH10LT3G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyRF Transistors (BJT)
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Transistor TypeNPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)25V
Frequency - Transition650MHz
Noise Figure (dB Typ @ f)-
Gain-
Power - Max225mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce60 @ 4mA, 10V
Current - Collector (Ic) (Max)-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23-3 (TO-236)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMBTH10LT3G
Related LinksMMBTH, MMBTH10LT3G Datasheet, ON Semiconductor Distributor
MMBTH10LT3G Details Description
Related parts for MMBTH10LT3G
IC AMP AUDIO LOW PWR 8-SOIC datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS VERT DL GOLD datasheet.pdf
CABLE 6COND 18AWG GREEN 1000' datasheet.pdf
SENSOR VACUUM GAUGE +-100 PSI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 100MA 1.18 OHM datasheet.pdf